رئیس فدراسیون کشتی با توجه به احتمال تعلیق ایران از سوی کمیته بین المللی المپیک گفت: فعلا توانستیم با رایزنی با اتحادیه جهانی برای حل این مشکل، فرصت و زمان بگیریم.
به گزارش خبرنگار مهر، رسول خادم ظهر امروز شنبه با توجه به اتفاقاتی که کشتی ایران در هفته های اخیر پشت سر گذاشت، اظهار داشت: ما برای چهار سال بعدی ریاست فدراسیون در حوزه بین الملل موقعیت‌های خاصی را پیش رو داریم و به نظر می رسد که با مشکلات جدی روبرو هستیم. مشکل مثل تعلیق کشتی ایران بسیار جدی است و این موضوع فراتر از سیاست های اتحادیه جهانی، بلکه مربوط به کمیته بین المللی المپیک است.

  1. وی افزود:همه اهالی و علاقمندان ورزش واقف هستند که کمیته بین المللی المپیک، نهادی است که قدرت‌های سیاسی و بنگاه‌های اقتصادی بزرگ در آن نفوذ دارند و طبیعتا همین قدرت‌های برتر در به ثمر رساندن نظرات و اهداف خودشان از دیگر کشورها جلوتر هستند.
  2. خادم ادامه داد: ما امروز با همین هجمه و پیگیری جدی از سوی کمیته بین المللی المپیک روبرو هستیم که شاید اگر توان دیپلماسی که در چند سال گذشته بدست آمد وجود نداشت، ۲۰ روز پیش تعلیق شده بودیم. این تعلیق نیز شامل محرومیت از حضور در مسابقات بین المللی و همچنین میزبانی و بسیاری از موارد دیگر می شود.

رئیس فدراسیون کشتی در خصوص اقدامات لازم برای رفع خطر تعلیق گفت: ما برای ورود به چنین موضوع مهمی، توان بالایی نداریم و تنها چیزی که در اختیار داریم توان خود فدراسیون در حوزه ارتباطات خودش است. همچنین تعاملاتی در بخش‌های مختلف قاره ای و اتحادیه جهانی که به واقع در برابر توان و جدیت کمیته بین المللی المپیک بسیار محدود است. البته اتحادیه جهانی به خوبی می داند که ایران تنها یک کشور نیست و برخی از کشورهای دیگر عضو هم حامی ما هستند. به هر حال ما توانستیم با تکیه بر همین تعاملات، زمان بیشتری برای حل مشکل بگیریم و این برای بار دوم است که توانستیم زمان بگیریم.

وی خاطر نشان کرد: من بلافاصله همان شب اتمام انتخابات ریاست فدراسیون به مقر اتحادیه جهانی در سوئیس رفتم و جلسات متعددی با متولیان امر داشتم. بدین ترتیب توانستم با گرفتن زمان بیشتر برای پیدا کردن راه چاره و استفاده از ابزارهای دیگری اقدام کنم.

خادم در پاسخ به این سوال که آیا وزارت ورزش هم در این مسیر در کنار فدراسیون است یا خیر، گفت: بحث کمیته بین المللی المپیک، بحث پیچیده ای است و از بحث معمول ورزش و حتی وزارت ورزش ایران هم فراتر است. البته شخص وزیر در جریان پیچیدگی‌ها قرار دارد.

https://www.mehrnews.com/news/4180343/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *